Pradawny Jarkendar

Witaj w świecie Jarkendaru

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Jedziemy!

#1 2013-04-26 15:25:01

Wujek Dennek

http://gtasamodsy.site50.net/images/ranks/Uzytkownik.png

Zarejestrowany: 2013-04-26
Posty: 1
Punktów :   

Akademia RP

--Akademia RolePlay--

--Tutaj postaram się was nauczyć czym jest RP i jakie są pojęcia potrzebne do odgrywania tego.--

--RolePlay(RP)--


A więc zacznijmy od początku czym jest RolePlay? Jak sama nazwa wskazuje jest to odgrywanie ról czyli po prostu odgrywanie prawdziwego życia takiego jak rozmawianie, picie, jedzenie, pojedynkowanie się czy nawet małżeństwo w grze. Akcje tego typu piszemy w <> np: <Znajduję ślad wilka>, <wypija piwo>, <kładzie się do łóżka spać> itp. Możemy takie akcje pisać pierwszoosobowej formie, drugoosobowej i trzecioosobowej. (jak komu wygodniej)

--In Character(IC)--


Większość osób myśli, że IC to tylko czat związany z RP tak naprawdę jest to tylko jedno z wielu wątków IC. Czat IC to po prostu czat naszych postaci oznacza to, że nie rozmawiamy tam ogólnie my tylko nasze postacie więc jeśli kogoś nie lubisz prywatnie to nie znaczy, że masz też nie lubić jego postaci. IC to ogólnie nasza postać to znaczy jeśli przemieszczamy się z Khorinis do Farmy Onara to tak naprawdę nie my idziemy tylko nasza postać, OOC nadal siedzimy przed komputerem. Podam kilka przykładów czatu IC: Witaj! Masz dla mnie zadanie? Hej jak się nazywasz? Schowaj broń! Nie wiesz gdzie mogę znaleźć Dennerksa? itp.

--Out Of Character(OOC)--


OOC to po prostu my i czat nie związany w gruncie rzeczy z naszymi postaciami. Najprościej mówiąc czat OOC to nasz czat, a IC to naszych postaci tak więc na OOC rozmawiamy my, a na IC nasze postacie. Podam kilka przykładów czatu OOC: (Siema wszystkim), (Nudno dziś było w szkole), (Co tam robisz Denn po południu?) itp.

--Power Gaming(PG)--


Bardzo częste zjawisko na serwerach RP. Jest to po prostu wymuszanie danej akcji RP na innych graczach czyli np. <X łamie kark Y i smaruje go całego kałem cieniostwora do tego nabija go na pal>. Czyli akcja RP przed, którą nie pozwala się nam obronić lub której nie chcemy odgrywać się tu pojawia. Zawsze kiedy walczysz lub robisz jakąś akcję RP na innych postaciach musisz dopisać <udane?> czyli np. <Popycha go do przodu, udane?>(chyba, że dana postać nie ma się jak przed tym obronić.). Inaczej moderatorzy, administracja i ogólnie gracze wezmą taką akcję za PG i akcja zostanie unieważniona, a do tego możesz dostać bana/kicka. Poza tym jest to również robienie z siebie żywej potęgi... Tzn nie odnosi ran, nie ma szansy na zabicie go, znajduję cenne i bardzo rzadkie przedmioty itp. itd. A także np ucieczka gdy otaczają nas wrogowie czy chociażby nie odczuwanie bólu na torturach... Krótko mówiąc wszystko, co w realnym życiu i w uniwersum Gothic'a nie było by możliwe lub bardzo trudne do zrobienia.

--Metta Gaming(MG)--


Również bardzo częste zjawisko na serwerach RP. Jest to po prostu mieszanie informacji OOC do IC, najczęściej przejawia się ono z nickami tzn. my widzimy nick unoszący się nad postacią, ale nasza postać nie wie jak nazywa się ta osoba. Np. <Os>Cześć Dennerks! <Ja> Skąd znasz moje imię? Nie przedstawiałem ci się... Tzn. że najpierw musisz zapytać daną postać jak się nazywa na czacie IC czyli np: Hej, jak masz na imię? Często MG też się przejawia z mapami, czyli gracze wciskają F2 i już widzą gdzie każdy jest, ale to jest informacja OOC czyli my wiemy, nie nasza postać. Nie możemy jak np. ścigamy bandytę wcisnąć F2 zobaczyć na mapie gdzie on jest i iść tam. MG jest również karane na serwerach RP.

--Death Match(DM)--


Jest to po prostu zabijanie innych postaci bez żadnego powodu ani akcji RP. Surowo karane na większości serwerów RP.

--Character Kill(CK)--


Jest to zabicie danej postaci w RP. Zaczynam zabawę od początku...

Gratulacje! Ukończyłeś akademię RolePlay mam nadzieje, że wyjaśniłem ci na czym polega RP i że w przyszłości sam przekażesz wiedzę tu nabytą innym osobą.


By Dennerks de Rand.
UWAGA! ZAKAZUJE SIĘ KOPIOWANIA BEZ ZGODY AUTORA! WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE DLA DENNERKS DE RAND!!!

Offline

 

#2 2013-04-26 20:59:52

Marcus la Volpe

http://www.forum.psv.com.pl/templates/Tuning/images/ranks/admin.png

Zarejestrowany: 2013-04-25
Posty: 3
Punktów :   

Re: Akademia RP

Obiecuję przestrzegać zasad i grać RP

                                            Marcus la Volpe


Człowiek uczy się na błędach... Najgorsze jest to że człowiek tych błędów może do końca nie rozumieć...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grupaw1.pun.pl www.all4you.pun.pl www.laura-samojlowicz.pun.pl www.bmwpabianice.pun.pl www.kinghtsoflight.pun.pl